Chirurgiczna lub przezcewnikowa wymiana zastawki aortalnej u pacjentów z ryzykiem pośrednim

Chociaż przezcewnikowa wymiana zastawki aortalnej (TAVR) jest akceptowaną alternatywą dla chirurgii u pacjentów z ciężkim zwężeniem zastawki aortalnej, którzy są narażeni na wysokie ryzyko chirurgiczne, mniej wiadomo na temat wyników porównawczych u pacjentów ze zwężeniem zastawki aortalnej, którzy są w pośrednim ryzyku chirurgicznym. Metody
Ocenialiśmy wyniki kliniczne u pacjentów z umiarkowanym ryzykiem z ciężkim, objawowym zwężeniem zastawki aortalnej w randomizowanym badaniu porównującym TAVR (przeprowadzonym z użyciem samo-rozszerzającej się protezy) z chirurgiczną wymianą zastawki aortalnej. Pierwszorzędowym punktem końcowym był zgon z dowolnej przyczyny lub niepełnosprawny udar po 24 miesiącach u pacjentów poddawanych próbie wymiany zastawki aortalnej. Użyliśmy bayesowskich metod analitycznych (z marginesem 0,07), aby ocenić nie mniejszą dokładność TAVR w porównaniu z wymianą zastawki chirurgicznej.
Wyniki
W sumie 1746 pacjentów poddano randomizacji w 87 ośrodkach. Spośród tych pacjentów 1660 poddano próbie TAVR lub zabiegowi chirurgicznemu. Średni wiek pacjentów (. SD) wynosił 79,8 . 6,2 roku, a wszyscy byli w średnim stopniu narażeni na operację (Towarzystwo Chirurgów Klatki Piersiowej Przewidywane ryzyko zgonu, 4,5 . 1,6%). Po 24 miesiącach oszacowana częstość występowania pierwotnego punktu końcowego wyniosła 12,6% w grupie TAVR i 14,0% w grupie poddanej zabiegowi chirurgicznemu (95% wiarygodny przedział [analiza bayesowska] dla różnicy, -5,2 do 2,3%, tylne prawdopodobieństwo nie gorszej jakości,> 0,999). Operacja była związana z wyższymi wskaźnikami ostrego uszkodzenia nerek, migotaniem przedsionków i wymogami transfuzji, podczas gdy TAVR miał wyższe wskaźniki resztkowej niedomykalności aorty i potrzebę wszczepienia stymulatora. TAVR powodował niższe średnie gradienty i większe obszary zastawki aortalnej niż operacja. Strukturalne pogorszenie się stanu zaworu po 24 miesiącach nie wystąpiło w żadnej z grup.
Wnioski
TAVR był nie gorszą alternatywą dla chirurgii u pacjentów z ciężkim zwężeniem zastawki aortalnej przy pośrednim ryzyku chirurgicznym, z innym wzorem zdarzeń niepożądanych związanych z każdą procedurą. (Finansowane przez Medtronic; numer SURTAVI ClinicalTrials.gov, NCT01586910.)
SZYBKIE PODEJŚCIE
Badanie SURTAVI: TAVR versus Open Surgery
01:47
Przezcewnikowa wymiana zastawki aortalnej (TAVR) z użyciem samorozszerzającej się protezy jest lepsza od terapii medycznej u pacjentów z ciężkim, objawowym zwężeniem zastawki aortalnej, u których chirurgiczna wymiana zastawki aortalnej wiązała się z ryzykiem zaporowym.1 Wśród pacjentów, u których występuje wysokie ryzyko dla standardowej chirurgii, TAVR może być preferowaną opcją.2-4 Przyjmowanie TAVR u pacjentów ze zwężeniem zastawki aortalnej przy wysokim ryzyku dla chirurgii było szybkie, jak pokazane przez zapisywanie się w trwającym Towarzystwie Chirurgów Klatki Piersiowej-American College of Cardiology Transcuheter Valve Therapy Registry.5
Porównawcza skuteczność TAVR i chirurgii była mniej dobrze zbadana u pacjentów ze zwężeniem zastawki aortalnej, którzy są mniej narażeni na ryzyko operacyjne.6-8 Randomizowane badanie porównujące TAVR rozprężany balonowo z zabiegiem chirurgicznym wśród pacjentów z pośrednim ryzykiem wykazało, że TAVR nie ustępował zabiegowi chirurgicznemu 2 lata po randomizacji.9 Biorąc pod uwagę wyższe wskaźniki resztkowej niedomykalności zastawki aortalnej i stymulacji serca u pacjentów z TAVR, 2 i częstsze udary, migotanie przedsionków, ostre uszkodzenie nerek i transfuzję krwi u pacjentów chirurgicznych, 2 randomizowane porównanie TAVR i chirurgii wśród pacjentów z pośrednim ryzykiem było uzasadnione.
Celem badania Surgical Replacement and Transcatheter Aortic Valve Implantation (SURTAVI) było porównanie bezpieczeństwa i skuteczności TAVR przeprowadzonego z użyciem samorozprężalnej bioprotezy z chirurgiczną wymianą zastawki aortalnej u pacjentów uznanych za pośrednich na operację.
Metody
Wersja próbna
Próba SURTAVI była wielonarodowym, randomizowanym, klinicznym badaniem klinicznym, mającym na celu porównanie bezpieczeństwa i skuteczności TAVR i chirurgii u pacjentów z objawowym, ciężkim zwężeniem zastawki aortalnej przy pośrednim ryzyku chirurgicznym.
[hasła pokrewne: hostessy fordanserki, amlodypina, olejowanie wlosów ]

Tags: ,

Powiązane tematy z artykułem: amlodypina hostessy fordanserki