Diversity Dynamics – Wyzwania dla reprezentatywnej amerykańskiej siły roboczej

W czasach, gdy odsetek ludności USA, która nie jest biały, wzrósł do 37%, dwa znamienne trendy kształtują skład siły roboczej lekarza: przytłaczająca większość absolwentów szkół medycznych nadal jest biała, a liczba czarnoskórzy mężczyźni kończący szkołę medyczną wykazują tendencję spadkową od 1997 r.2. Dla porównania absolwenci szkół medycznych z pochodzenia latynoskiego i azjatyckiego zwiększyli liczbę i odsetek wszystkich absolwentów. Mimo że administracja Obamy trąbiła poparciem dla poprawy możliwości dla mniejszościowych młodych ludzi – w szczególności czarnych mężczyzn – od 3 lat bała się nauczycieli medycznych, proponując likwidację Programu Szansy na Zdrowie (HCOP), który ma na celu zwiększenie różnorodności w zdrowiu zawody. Talent ma charakter uniwersalny i istnieją inteligentni, zdolni ludzie o różnym pochodzeniu rasowym i etnicznym, którzy mogliby zostać lekarzami, zapewniając większy dostęp do opieki nad rosnącą populacją mniejszości – powiedział Marc Nivet, dyrektor ds. Różnorodności w Stowarzyszeniu Amerykańskich Koledży Medycznych ( AAMC), powiedział mi. Problem polega na tym, że szansa nie jest uniwersalna. Istnieją niezaprzeczalne dowody na to, że nie interweniujemy wystarczająco skutecznie, aby zwiększyć pulę talentów wśród Afroamerykanów zainteresowanych zawodem służby zdrowia.
Absolwenci amerykańskiej szkoły medycznej według rasy lub grupy etnicznej, 1978-2012. W 2002 roku absolwenci zaczęli używać wielu kategorii rasowych i etnicznych, więc dane za ostatnie lata są pokazywane jako sama wyścig lub w połączeniu z inną rasą. Dane pochodzą ze Stowarzyszenia American Medical Colleges.
Zgromadzenie pracowników służby zdrowia odzwierciedlających różnorodność populacji USA było od dawna celem rządu, 3 zorganizowanych lekarstw i innych. Postępy poczynione do tej pory wynikają z rasowego i etnicznego charakteru populacji absolwentów szkół medycznych2. W latach 1978-2012 liczba nowych absolwentów szkół medycznych, którzy nie byli latynoskimi białymi, zmniejszyła się z 12 628 (85,4% wszystkich absolwentów). 11 423 (63,9%). W tym samym okresie liczba absolwentów pochodzenia azjatyckiego wzrosła z 378 (2,6%) do 3762 (21,1%), a liczba absolwentów pochodzenia latynoskiego wzrosła z 445 (3,1%) do 1294 (7,2%). Liczba czarnych absolwentów szkół medycznych wynosiła 760 (5,1% wszystkich absolwentów) w 1978 r. I chociaż wzrosła do 1192 w 1997 r. (7,5%), nastąpił względny spadek do 1227 r. Do 2012 r. (6,9%) (zob. Wykres liniowy) .
Procent absolwentów amerykańskiej szkoły medycznej według płci i grupy rasowej lub etnicznej, 2012. Dane pochodzą ze Stowarzyszenia Amerykańskich Kolegiów Medycznych.
W skali kraju, czarne kobiety uczęszczające do szkół medycznych mają obecnie przewagę liczebną nad mężczyznami prawie dwa do jednego (patrz wykres słupkowy), a kobiety stanowią dwie trzecie wszystkich czarnoskórych kandydatów na studia medyczne. Ten wzór kobiecej przewagi wśród czarnych studentów znajduje również odzwierciedlenie w wielu innych dziedzinach nauki, technologii, inżynierii i matematyki.
Niemniej jednak Nivet przewiduje lepszą przyszłość dla różnorodności, pisząc, że bębnienie o nowy paradygmat przyspiesza. Szkoły medyczne i szpitale kliniczne zmieniają swoje strategie, aby lepiej uchwycić, wykorzystać i odpowiedzieć na bogatą różnorodność ludzkich talentów i uzdolnień. 4
Wraz z rozszerzaniem się zakresu ochrony ubezpieczeniowej w ramach ustawy Affordable Care Act wydaje się prawdopodobne, że zwiększenie liczby lekarzy z grup mniejszości rasowych i etnicznych zwiększy dostęp do opieki: badania pokazują, że tacy lekarze są bardziej skłonni niż lekarze położniczy na obszarach o niedostatecznym zasięgu, a oni mają tendencję do leczenia większej liczby pacjentów mniejszościowych
[więcej w: anatomia palpacyjna, dermatologia estetyczna warszawa, klinika medycyny estetycznej warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: anatomia palpacyjna dermatologia estetyczna warszawa klinika medycyny estetycznej warszawa