FDA, e-papierosy i odpad tytoniu piorącego cd

Innowacje, które powodują, że produkty odbiegają od właściwości definiujących klasę, mogą, bez uniemożliwiania sprzedaży, wywołać dodatkową kontrolę, aby zapobiec niezamierzonym konsekwencjom. FDA, w porozumieniu z adwokatami ds. Kontroli tytoniu, rządami państwowymi i Kongresem, może zrobić jeszcze więcej, aby wprowadzić klin między regulowane produkty czysto-nikotynowe i toksyczne produkty palne, które dominują dzisiaj. CTP może użyć swojego standardowego organu w połączeniu ze wzrostem e-papierosa, aby ograniczyć uzależniający potencjał śmiercionośnych spalanych produktów, nakazując obniżenie poziomu nikotyny poniżej poziomu e-papierosów i produktów NRT i eliminując środki aromatyzujące, takie jak mentol, które powodują papierosy są bardziej smaczne. Stany i Kongres mogą pracować nad zminimalizowaniem podatków od wszystkich czystych produktów nikotynowych, jednocześnie zwiększając podatki na papierosy, aby doprowadzić do zastąpienia poprzez znaczne różnice cen. Ponadto pomocne byłoby, gdyby firmy, które inwestują w badania w celu wykazania skuteczności w celu zaprzestania działalności, nie były karane dodatkowymi obciążeniami regulacyjnymi, takimi jak wymuszanie w ramach kategorii przepisów dotyczących produktów farmaceutycznych. Centrum FDA ds. Oceny i Badań Narkotyków może usprawnić proces zatwierdzania wskazań dotyczących zaprzestania palenia tytoniu i, co ważniejsze, może elastycznie regulować te produkty, aby zapewnić, że czyste produkty nikotynowe ze wskazaniem zaprzestania palenia mogą być wprowadzane na rynek bardziej atrakcyjnie i szeroko niż produkty bez dowodu takiej skuteczności.
Zalecenia te nie mają na celu zlikwidowania bezpośrednich problemów dotyczących bezpieczeństwa konsumentów. FDA zaproponowała stworzenie okna 2-letniego przed etykietami ostrzegawczymi lub wprowadziłoby w życie standardy bezpieczeństwa i jakości produktów e-papierosów. Opóźnienie jest niepokojące, biorąc pod uwagę zmienność jakości produktu i udokumentowany skok w przypadkach przypadkowego zatrucia nikotyną.5 Uważamy, że żaden produkt podlegający przepisom FDA nie powinien być zwolniony (nawet tymczasowo) z podstawowego monitorowania łańcucha dostaw lub prostych urządzeń zabezpieczających, takie jak pojemniki zabezpieczone przed dziećmi, zapewniające ich jak największą ochronę.
Dopóki FDA nie sprawdzi nadzoru i regulacji e-papierosów, nie można założyć bezpieczeństwa poszczególnych urządzeń. Dla palaczy wybierających spośród form rafinowanej nikotyny, produkty NRT nadal stanowią bezpieczniejsze, bardziej przewidywalne wybory, nawet jeśli są droższe i mniej atrakcyjne. Ta rozbieżność jest niefortunna, biorąc pod uwagę publiczny potencjał e-papierosów, który konsumenci mogliby uznać za bezpieczny, niezawodny i skuteczny. Zachęcamy FDA do przyspieszenia ich regulacji, aby wyeliminować niepewność dotyczącą bezpieczeństwa, wprowadzić substytucję i stosowanie czystej nikotyny oraz przyspieszyć zgon śmiercionośnego spalanego tytoniu.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Z Wydziału Opieki Płucnej i Krytycznej, Departamentu Medycyny (NKC) oraz Departamentu Onkologii i Profilaktyki i Kontroli Raka (DBA), Georgetown University Medical Center; oraz Schroeder Institute for Tobacco Research i Policy Studies w Legacy (DBA) – wszystko w Waszyngtonie; Departament Zdrowia, Zachowania i Społeczeństwa, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, Baltimore (NKC, DBA); i MeYou Health, Boston (NKC).

Uznając, że wyroby tytoniowe podlegają federalnej ustawie o żywności, lekach i kosmetykach, zmienionej ustawą o zapobieganiu paleniu tytoniu przez rodzinę i tytoniu: przepisy dotyczące sprzedaży i dystrybucji wyrobów tytoniowych oraz wymagane oświadczenia ostrzegawcze dotyczące wyrobów tytoniowych: proponowane zasady. Fed Regist 2014; 79: 23141-23207

2. Bullen C, Howe C, Laugesen M, i in. Elektroniczne papierosy do rzucania palenia: randomizowane, kontrolowane badanie. Lancet 2013; 382: 1629-1637
3. Warner KE. Koniec końcówki tytoniu. Tob Control 2013; 22: Suppl 1: i3-i5
4. Christensen CM. Dylemat innowatora: kiedy nowe technologie powodują upadek wielkich firm. Boston: Harvard Business Review Press, 2013.

5. Chatham-Stephens K, Law R, Taylor E, i in. Uwagi z dziedziny: wezwania do ośrodków zatruć w związku z narażeniem na papierosy elektroniczne – Stany Zjednoczone, wrzesień 2010-luty 2014. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2014; 63: 292-293
Web of Science Medline
Artykuły cytowane (27)
Uprawnienia