Małe rzeczy cd

Pielęgniarka, która weszła do pokoju pana Chenga, by oddać mu papiery wypisane ze szpitala, nagle wyskoczyła. On jest. . . minął – powiedziała bez tchu. Pan. Cheng nie żyje. Poszliśmy za nią do pokoju, a tam był pan Cheng – twarz spokojna, ciało nieruchome. Cicho zweryfikowaliśmy brak oddechów i pulsu, a następnie stanąłem w półkolu wokół jego łóżka.
Pod każdym pozorem umarł w spokoju. Cieszyliśmy się z tego, ale nie miał ochoty znaleźć się w domu. Przy łóżku leżała jego torba z cennymi puszkami Nepro – nieskazitelnie zamknięta.
Staliśmy razem w chwili kontemplacyjnej ciszy. Potem syn chwycił torbę Nepro i przycisnął ją do mnie. Nie będziemy tego teraz potrzebować, powiedział z ponurym uśmiechem. Wziąłem torbę, a nasze dłonie krótko zamknęły się nawzajem.
Przez następne 2 tygodnie torba leżała pod moim biurkiem; Nie mogłem znieść powrotu Nepro. Było coś boleśnie przejmującego w tych małych puszkach, które tak wiele znaczyły dla pana Chenga.
Dla pacjentów takich jak pan Cheng, słusznie staramy się skupić na dużym obrazie, a nie na ględzeniu potrząsania potasem lub trącaniem glukozy. Ale czasami, wśród zawalających się kostek domina nieubłaganej choroby, ten mały obraz stanowi najbardziej namacalną różnicę. Zapewnienie, że jego nefro będzie tam, wydawało się dać panu Chengowi większy komfort niż cokolwiek innego, co moglibyśmy zaoferować.
Wielu pacjentów ma swoje własne wersje nefru Chenga Nepro – dokładny odcień lakieru do paznokci, soda kremowa doktora Browna, poniedziałkowa sekcja sportowa gazety. Chociaż technicznie są to małe rzeczy, w pewnym sensie są to naprawdę wielkie rzeczy. Rzeczywiście, dla niektórych pacjentów – gdy choroba jest nieuleczalna, a nawet po prostu przytłaczająca – drobnostka może być jedyną rzeczą, która ma znaczenie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Imię i charakterystyka pacjenta zostały zmienione, aby chronić jego prywatność.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z New York University School of Medicine i Bellevue Hospital w Nowym Jorku.

Materiał uzupełniający
[hasła pokrewne: depresja objawy i leczenie, nzoz kraków, anatomia palpacyjna ]
[więcej w: wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz, mosty protetyczne cena, hydroksyzyna cena ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: hydroksyzyna cena mosty protetyczne cena wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz