Ostrzeżenie przed czarnymi skrzynkami antydepresyjnymi – 10 lat później ad

Odsetek dorosłych z depresją, którzy nie otrzymywali leków przeciwdepresyjnych, wzrósł z 20% do 30% w tym samym okresie. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej pisali coraz większą liczbę leków przeciwdepresyjnych przed wydaniem ostrzeżenia o czarnej skrzynce (roczny wzrost o 4,97%), ale takie zalecenie znacznie spadło (po spadku o 4,61% rocznie) po wydaniu porady. Tak więc, mimo że poradnictwo FDA skupiało się na dzieciach i nastolatkach, wydaje się, że miało to wpływ na traktowanie społeczności osób dorosłych z depresją – populację, która nigdy nie była celem doradztwa i dla której istnieją solidne dowody na pozytywny efekt. leków przeciwdepresyjnych na ryzyko samobójstwa Co więcej, nie tylko wskaźniki przepisywania antydepresantów spadły po ostrzeżeniu przed czarną skrzynką, ale także wskaźnik diagnozy nowych przypadków depresji. Na przykład, jedno reprezentatywne na poziomie krajowym badanie wykazało znaczące po ostrzeżeniu obniżenie wskaźnika nowych diagnoz depresji przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej: 44% wśród dzieci, 37% wśród młodych osób dorosłych i 29% wśród wszystkich dorosłych. Ta tendencja spadkowa jest wyraźnie wynikiem znalezienia przypadku, a nie zmiany faktycznego rozpowszechnienia depresji. Ponieważ leki przeciwdepresyjne zmniejszyły się, nie było kompensacyjnego zwiększenia stosowania innych terapii depresyjnych, takich jak psychoterapia lub inne leki psychotropowe.
Oczywiście te dane obserwacyjne pokazują jedynie, że trendy te korelują z wydaniem ostrzeżenia czarnej skrzynki; nie mogą ustalić związku przyczynowo-skutkowego między ostrzeżeniem a zmianami w diagnozie depresji i leczeniu. Ważne jest również uznanie, że wszystkie te badania obserwacyjne mają ograniczenia metodologiczne. Na przykład, prognozy dotyczące trendów w diagnozowaniu stosowania leków przeciwdepresyjnych lub depresji opartych na trendach historycznych są obarczone błędem.
Mimo to, z pewnością jest prawdopodobne, że spadki diagnoz depresji i recepty na leki przeciwdepresyjne mogą odzwierciedlać postawy zarówno pacjentów, jak i lekarzy w obliczu kontrowersji i medialnych relacji z poradnikiem FDA: pacjenci niechętnie ujawniają objawy, które mogą prowadzić do diagnozy depresji i późniejszego leczenia przeciwdepresyjnego, a lekarze mogą wahać się przepisywania tych leków. Ale inne czynniki mogą również tłumaczyć te tendencje – na przykład zwiększone restrykcje nałożone na zarządzane wizyty w ramach opieki psychiatrycznej lub leki przeciwdepresyjne przepisywane przez plany opieki zarządzanej lub niezmierzone zmiany w zakresie ochrony zdrowia psychicznego populacji USA.
Oprócz obniżonej diagnozy i stawek przepisywania, pojawił się kolejny niepokojący trend w następstwie doradztwa FDA: statystycznie istotny wzrost zatrucia lekami psychotropowymi, który został użyty w jednym badaniu jako środek zastępczy dla prób samobójczych. W drugim rok po wydaniu ostrzeżenia wskaźnik takich zatruć zwiększył się o 21,7% wśród nastolatków (10 do 17 lat) io 33,7% wśród młodych osób dorosłych (18 do 29 lat). O ile takie zatrucia są rozsądnym wyznacznikiem prób samobójczych, możliwe jest, że tendencja spadkowa w stosowaniu antydepresantów spowodowała wzrost takich prób; nie można jednak mieć pewności, czy jakiekolwiek zatrucie lekami psychotropowymi było celowe czy przypadkowe
[patrz też: Kabiny Sanitarne, medycyna estetyczna w Warszawie, medycyna estetyczna lodz ]
[hasła pokrewne: psychoterapia grupowa warszawa, megamed bełchatów rejestracja, centrum rehabilitacji kraków ]

Powiązane tematy z artykułem: centrum rehabilitacji kraków megamed bełchatów rejestracja psychoterapia grupowa warszawa