Ostrzeżenie przed czarnymi skrzynkami antydepresyjnymi – 10 lat później cd

Natomiast wskaźniki ukończonych samobójstw wśród osób w wieku od 10 do 34 lat stopniowo wzrastały w latach 1999-2010, bez nagłych zmian w okresie ostrzeżeń FDA, więc niewiele jest dowodów na to, że rzeczywiste wskaźniki samobójstw uległy zmianie w wyniku doradztwo.5 Niemniej jednak, biorąc pod uwagę ogólny kierunek tych tendencji, niezwykle ważne jest, aby placówki podstawowej opieki zdrowotnej, które widzą i leczyły znaczną część pacjentów z depresją, wiedziały, że ryzyko związane z nieleczoną depresją – pod względem zachorowalności i umieralności – było zawsze. znacznie większe niż bardzo małe ryzyko związane z leczeniem antydepresyjnym. Musimy lepiej edukować lekarzy, aby pomóc im zrozumieć, że chociaż nie mogą ignorować tego niewielkiego ryzyka, mogą bezpiecznie zarządzać nim, uważnie monitorując swoich pacjentów, szczególnie dzieci i młodzież, podczas farmakoterapii.
Co powinna zrobić FDA w świetle tych danych obserwacyjnych. Biorąc pod uwagę, że modyfikacja ostrzeżenia przed czarną skrzynką przez agencję w 2007 r. Nie była wystarczająca, aby zapobiec temu, co wydaje się być mrożącym efektem leczenia depresji – być może sama obecność ostrzeżenia przemawia głośniej niż jakiekolwiek wyjaśnienie, które może zawierać – uważam, że jest mało prawdopodobne, aby dalsza modyfikacja byłaby pomocna. Dlatego twierdzę, że FDA powinna rozważyć całkowite usunięcie ostrzeżenia. Przynajmniej zawód lekarski powinien mieć dyskusję na temat tej możliwości. Uważam, że nie możemy ignorować wagi tych danych epidemiologicznych lub bardzo realnej możliwości, że doradca FDA niechcący zniechęcił pacjentów z depresją do szukania leczenia i lekarzy od przepisywania leków przeciwdepresyjnych.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Z Wydziału Psychiatrii i Kliniki Psychofarmakologii, Weill Medical College of Cornell University, Nowy Jork.

1. Hamad T. Związek między lekami psychotropowymi a przypadkami samobójstw u dzieci: przegląd i ocena danych klinicznych. Silver Spring, MD: Food and Drug Administration (http://www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/04/briefing/2004-4065b1-10-TAB08-Hammads-Review.pdf).

2. Lu CY, Zhang F, Lakoma MD i in. Zmiany w stosowaniu leków przeciwdepresyjnych przez młodzież i zachowania samobójcze po ostrzeżeniach FDA i mediach: badanie quasi-eksperymentalne. BMJ 2014; 348: g3596-g3596
3. Valuck RJ, Libby AM, Orton HD, Morrato EH, Allen R, Baldessarini RJ. Wpływ spillover na leczenie depresji dorosłych w podstawowej opiece po poradniku FDA na temat ryzyka samobójstw u dzieci z SSRI. Am J Psychiatry 2007; 164: 1198-1205
4. Libby AM, Orton HD, Valuck RJ. Trwały spadek leczenia depresji po ostrzeżeniach FDA. Arch Gen Psychiatry 2009; 66: 633-639
5. Samobójstwa wśród dorosłych w wieku 35-64 lat – Stany Zjednoczone, 1999-2010 MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2013; 62: 321-325