Połączenia między kliniki a społecznością dla opieki o wysokiej wartości ad

Model ten można łatwo rozszerzyć na inne warunki ambulatoryjne, takie jak nadciśnienie tętnicze lub na docelowe hospitalizacje. Po zidentyfikowaniu pozytywnych wartości odstających można zidentyfikować strategie umożliwiające osiągnięcie sukcesu. Aby na przykład rozwiązać problem otyłości, zrekrutowaliśmy pacjentów o pozytywnych wynikach zewnętrznych do współpracy z liderami podstawowej opieki zdrowotnej w jakościowej eksploracji strategii zarządzania wagą dla społeczności. Takie działania mogą obejmować identyfikację lokalnych zasobów społeczności (zdrowych opcji żywności lub bezpiecznych, otwartych przestrzeni rekreacyjnych), nakreślenie strategii zmiany zachowań i ustalanie celów lub określenie sposobów uzyskania wsparcia rówieśników. Celem jest stworzenie zestawu narzędzi operacyjnych dla danej społeczności.
Trzecim krokiem jest zintegrowanie tych podejść z planami opieki nad pacjentami. Testujemy zestaw narzędzi do skutecznego leczenia otyłości, który zostanie dostarczony pediatrom podstawowej opieki zdrowotnej poprzez zintegrowany EHR. Pediatrzy opiekujący się otyłym pacjentem, który mieszka w docelowej społeczności, otrzymają wsparcie decyzyjne w ramach EHR, zachęcając do skierowania do menedżerów zdrowia ludności wyposażonych w informacje o odpowiednich strategiach przeciwdziałania otyłości w tej społeczności pacjenta. Powstałe plany opieki są udokumentowane w EHR i zatwierdzone przez pediatrę.
W innej takiej inicjatywie, zwanej programem HealtheRx, studenci wymieniają zasoby społecznościowe na South Side w Chicago, przechodząc każdą ulicę w sąsiedztwie i katalogując wszystkie dostępne zasoby społeczności; następnie specjaliści ds. informacji o zdrowiu społeczności osadzeni w klinikach dostarczają informacji o zasobach pacjentom4. Podobnie, Departament Zdrowia Publicznego w Massachusetts użyje nagrody State Innovation Model od Centers for Medicare i Medicaid Services, aby utworzyć dwukierunkowy elektroniczny program skierowania w celu powiązania zdrowia systemy opieki z programami społecznościowymi w kilku wybranych społecznościach.5 Nasze podejście pozwala na systematyczne analizowanie społeczności w całym stanie i ukierunkowaną identyfikację skutecznych strategii stosowanych przez pozytywne wartości nadrzędne w celu ułatwienia szybkiego powiększenia i rozpowszechnienia takich programów łączących społeczności z klinikami.
Istnieje wiele innych potencjalnych zastosowań tej strategii pomiaru. Na przykład społeczny pomiar wydajności może identyfikować grupy pacjentów z podobnych lub tych samych dzielnic, którzy mogliby zostać zaproszeni do udziału w wizytach grupowych, które ułatwiają wspólną naukę między pozytywnymi wartościami odstającymi a pacjentami, którzy walczą o kontrolowanie swoich chorób.
Nie sugerujemy, że systemy dostarczania przekształcają się w agencje zdrowia publicznego i ponoszą odpowiedzialność za zdrowie całych społeczności lub że tworzą całkowicie nowe programy zwalczania społecznych determinantów złego stanu zdrowia, takich jak ubóstwo. Nasze podejście poprawia zrozumienie szerszych okoliczności, w których świadczymy opiekę i wykorzystuje udane podejścia, które nasi pacjenci już zidentyfikowali. Dostarcza również potencjalnie potężnego narzędzia do rozwiązywania nierówności społeczno-ekonomicznych w zakresie zdrowia, koncentrując się nie tylko na różnicach w rasie, dochodach czy wykształceniu, ale także na kontekście, w którym pacjenci walczą o osiągnięcie zdrowych wyników.
To podejście będzie prawdopodobnie najbardziej skuteczne w dużych, zintegrowanych systemach z wystarczająco dużą populacją pacjentów, aby umożliwić badanie zmian poziomu wydajności na poziomie społeczności
[przypisy: depresja objawy i leczenie, anatomia palpacyjna, olejowanie wlosów ]
[przypisy: sanitas lublin rejestracja, medycyna pracy po angielsku, okulista warszawa nfz ]

Powiązane tematy z artykułem: medycyna pracy po angielsku okulista warszawa nfz sanitas lublin rejestracja