Połączenia między kliniki a społecznością dla opieki o wysokiej wartości

Rosnący nacisk na poprawę wyników zdrowotnych i kontrolowanie kosztów opieki zdrowotnej wywiera presję na amerykańskie systemy opieki zdrowotnej, aby zapewnić wartość. Jedną z podstawowych strategii poprawy zdrowia populacji jest zintegrowanie systemu dostarczania, społeczności i pacjenta w ramach zintegrowanego wysiłku. Chociaż złożone interakcje między determinantami zdrowia na poziomie dzielnicy i indywidualnymi cechami pacjentów występują przede wszystkim poza systemem dostarczania, mają one głęboki wpływ na interakcję pacjentów z systemem, a ostatecznie na jakość otrzymywanej opieki i jej wyniki zdrowotne. Prawdopodobieństwo hospitalizacji na przykład zależy bardziej od cech indywidualnych pacjentów i otaczającej społeczności niż od cech szpitala odprowadzającego 1. Obiecującym podejściem do osiągnięcia tego powiązania jest oparty na społecznościach pomiar wyników – raportowanie i działanie na miarach skuteczności klinicznej na poziomie społeczności, a nie na poziomie jednostek dostarczania, takich jak szpitale lub lekarze. Stosując takie podejście pomiarowe, system dostarczania może lepiej zrozumieć, gdzie znajdują się skupiska populacji pacjentów w społecznościach i jak ich środowisko wpływa na ich wyniki zdrowotne. Strategia zaspokajania potrzeb pacjentów wynika z tych analiz; pociąga za sobą identyfikację pacjentów zamieszkałych w społecznościach, w których jakość opieki i wyniki są szczególnie niewystarczające, identyfikacja obiecujących podejść do pacjentów w tych społecznościach i włączenie tych podejść do planów opieki nad pacjentami z tych społeczności, które otrzymują opiekę w systemie opieki zdrowotnej .
Pierwszy krok wymaga zarówno operacyjnej definicji społeczności, jak i solidnej infrastruktury do analizy danych. Spisy ludności, małe obszary geograficzne liczące około 4000 osób, są często używane do definiowania społeczności z powodu ich korelacji z niektórymi znanymi wskaźnikami zdrowia, takimi jak astma.2. Solidna infrastruktura do analizy danych, w tym zaawansowana elektroniczna karta zdrowia (EHR), może ułatwić pomiar jakości opieki i wyników dla populacji pacjentów z systemem podawania zgodnie ze wspólnotą zamieszkania ustaloną za pomocą technik geokodowania.
Mapowanie otyłości u dzieci z otyłością dla pacjentów z Zintegrowanym Systemem Dostarczania we Wschodnim Massachusetts Według spisu powszechnego z 2010 roku. Wykazano gorsze punkty otyłości u dzieci w zależności od odsetka dzieci z indeksem masy ciała (BMI) według wieku i płci; waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) na lub powyżej 95. percentyla.
Wykorzystując populację pacjentów, pod opieką zintegrowanej praktyki lekarzy we wschodnim stanie Massachusetts, dokonaliśmy pomiaru zróżnicowania wyników leczenia pacjentów w społecznościach, a nie w klinikach i lekarzach, umożliwiając identyfikację społeczności gorących punktów , w których wydajność kliniczna jest niska lub obciążenie chorobą jest mniejsze. szczególnie wysoki (patrz mapa) .3
Drugi krok polega na ukierunkowaniu pozytywnych wartości odstających w tych gorących punktach społeczności – pacjenci objęci opieką w systemie dostarczania, którzy osiągnęli dobre wyniki, a szczególnie ci z historycznie słabymi wynikami, którzy mieli ostatnio udoskonalenia, takimi jak pacjenci otyli, ale mają zmniejszyły swój wskaźnik masy ciała w poprzednim roku
[podobne: medycyna estetyczna legnica, olejowanie wlosów, zabiegi estetyczne ]

Tags: ,