Wentylacja w niezwykle wcześniaków i funkcji oddychania po 8 latach ad

Wprowadzenie przedporodowych glukokortykoidów3 w latach 70. i egzogennego środka powierzchniowo czynnego4 w 1991 r. Również zmodyfikowało ryzyko poporodowej choroby płuc, a mniejsza liczba niemowląt ma obecnie ciężką niedodmę spowodowaną brakiem środka powierzchniowo czynnego. Chociaż wentylacja wspomagana stała się mniej inwazyjna w ciągu ostatnich 25 lat, nie jest jasne, czy wspomagana wentylacja została powiązana z poprawą funkcji krótkotrwałego lub długoterminowego układu oddechowego. Celem naszych badań było porównanie zmian wentylacji wspomaganej i tlenoterapii podawanych w okresie noworodkowym oraz czynności płuc w wieku 8 lat u dzieci w Wiktorii w Australii, których poród był niezwykle przedwczesny w ciągu trzech różnych okresów, z których wszystkie następowały wprowadzenie egzogennego środka powierzchniowo czynnego do praktyki klinicznej. Postawiliśmy hipotezę, że efekty oddechowe poprawiłyby się z czasem, przy mniejszej zależności od tlenu i poprawionej czynności płuc w wieku 8 lat.
Metody
Studiuj populację i nadzór
Opieka okołoporodowa w stanie Victoria została scentralizowana od 1970 roku. Od tego czasu istniały tylko cztery oddziały intensywnej opieki neonatologicznej w tym stanie. Oddziały neonatologiczne współpracują z rządowymi agencjami do zbierania danych i usługami transportowymi od końca lat 70. XX wieku, aby uzyskać dane populacyjne dotyczące długoterminowych wyników dla dyskretnych kohort najmniejszych i najbardziej niedojrzałych niemowląt w stanie. Początkowo dane zbierano tylko dla niemowląt o masie urodzeniowej mniejszej niż 1000 g; począwszy od lat 90. zbierano dane dla tych niemowląt, jak również tych urodzonych po mniej niż 28 tygodniach ciąży. Dane dotyczące wszystkich porodów (w tym urodzeń domowych, które są rzadkie) są rejestrowane.
Wszystkie niezwykle wcześniaki, które przeżyły, urodzone w Wiktorii w trzech okresach (1991-1992, 1997 i 2005), zostały zrekrutowane od urodzenia i podążały wzdłuż. Dane okołoporodowe, w tym dane dotyczące czasu wspomaganej wentylacji wszystkich typów i podtypów (przerywana wentylacja nadciśnieniowa i wentylacja oscylacyjna o wysokiej częstotliwości, obie dostarczone przez rurkę dotchawiczą i CPAP do nosa), zebrano prospektywnie. W badanych okresach nie stosowano tlenoterapii o wysokim przepływie dostarczanej przez kaniulę nosową. Zidentyfikowano zależność tlenu w wieku 36 tygodni.
Wszystkie aspekty badania zostały zatwierdzone przez Komitety Etyki Badań nad Człowiekiem w Królewskim Szpitalu dla Kobiet, Szpitalu Miłosierdzia dla Kobiet, Monash Medical Center i Królewskim Szpitalu Dziecięcym w Melbourne. Rodzice wyrazili pisemną świadomą zgodę na udział dzieci w kohorcie w 2005 roku; W przypadku wcześniejszych kohort uznano, że oceny uzupełniające obejmowały rutynową opiekę kliniczną. Pierwszy autor zaprojektował badanie, zebrał i przeanalizował dane, uzyskał prawa do danych i analizy, napisał artykuł i podjął decyzję o przesłaniu rękopisu do publikacji. Fundatorzy badania nie mieli żadnej roli w projektowaniu, gromadzeniu, analizie lub interpretacji danych, ani w pisaniu raportu, ani w decyzji o przekazaniu rękopisu do publikacji.
Badania funkcji oddechowej
Funkcję oddechową mierzono w akredytowanych laboratoriach funkcji oddechowych u dzieci w wieku około 8 lat, z korektą dla porodu przedwczesnego; większość dzieci ze wszystkich okresów została oceniona w Klinice Chorób Płuc w Królewskim Szpitalu Dziecięcym w Melbourne, ale niektóre zostały ocenione w Monash Medical Center (wszystkie okresy) lub w Szpitalu Austin (tylko kohorta z 2005 r.) w Melbourne
[hasła pokrewne: zabiegi estetyczne, medycyna estetyczna legnica, dermatologia estetyczna warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: dermatologia estetyczna warszawa medycyna estetyczna legnica zabiegi estetyczne