Wysokie koszty leków generycznych – implikacje dla pacjentów i decydentów ad

Na przykład w latach 2002-2013 niektórzy producenci digoksyny – która nadal jest używana w leczeniu migotania przedsionków i niewydolności serca – napotykają związane z bezpieczeństwem wycofywanie leków i kontrole FDA, a liczba producentów doustnej digoksyny (tabletki) spadła z ośmiu do trzech . W tym czasie cena leku wzrosła podobno o 637%. Podobnie wzrost cen dla doksycykliny najprawdopodobniej pogłębił się w wyniku krajowego niedoboru w 2013 r., Który FDA przypisywał zwiększonemu popytowi w obliczu ograniczonych zdolności produkcyjnych. Przypadek albendazolu ujawnia dodatkowe okoliczności, które mogą przyczyniać się do wzrostu cen starszych leków. Chociaż GSK nadal produkuje albendazol, firma sprzedała swoje prawa marketingowe w USA Amedra Pharmaceuticals, małej prywatnej firmie, w październiku 2010 r.4 W 2011 r. Teva Pharmaceuticals zaprzestała produkcji jedynego terapeutycznie wymiennego środka przeciwpasożytniczego, mebendazolu (Vermox), z powodów związanych z bezpieczeństwem, a przepisywanie mebendazolu spowolniło (patrz wykres). Chociaż wiele czynników wpływających na cenę producenta leków, takich jak braki surowców lub marże cenowe w innych częściach łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych, nie są kontrolowane przez konkretnego producenta, strategia firmy Amedra może polegać na zaostrzeniu niszowego rynku leków. agent. Amedra podobnie nabyła od GSK dekstroamfetaminy (Dexedrine Spansule), leczenia zaburzeń uwagi i pirymetaminy (Daraprim), który jest stosowany w leczeniu toksoplazmoza. Ceny obu leków wzrosły po ich przejęciu, choć w mniejszym stopniu niż cena albendazolu.
Chociaż wysokie ceny naliczane za albendazol i inne leki przez producentów posiadających monopol (lub prawie monopol) na nich mogą utrudniać dostęp niektórym pacjentom, amerykańskie przepisy antymonopolistyczne chronią konsumentów tylko przed antykonkurencyjnymi strategiami, takimi jak ustalanie cen między konkurentami. Producenci leków generycznych, które zgodnie z prawem uzyskują monopol na rynku, mają swobodę jednostronnego podnoszenia cen swoich produktów. Federalna Komisja ds. Handlu nie będzie interweniować bez dowodów na istnienie spisku między konkurentami lub innymi antykonkurencyjnymi działaniami, które utrzymują wzrost ceny. W 2013 r. Amedra pozyskała od Teva w najbliższym czasie potencjalnego konkurenta albendazolu, mebendazol, choć ten ruch może nie osiągnąć poziomu antykonkurencyjnych zachowań.
Kiedy niedobór leków generycznych doprowadził do wysokich cen, FDA zareagowała czasowo na zatwierdzenie importu narkotyków lub współpracę z krajowymi producentami, aby pomóc zwiększyć produkcję, pomagając w zwiększeniu zdolności firm do integracji nowych surowców z liniami produkcyjnymi. FDA może nie być w stanie zastosować tych samych mechanizmów w celu zaradzenia wysokim cenom podstawowych leków generycznych, które są wytwarzane tylko przez jednego producenta. Zamiast tego uważamy, że należy stworzyć specjalne ścieżki promujące konkurencję i umożliwiające bardziej efektywne funkcjonowanie rynku prywatnego. W przypadku albendazolu, ostatni wzrost zarówno recept, jak i ceny może sprawić, że lek będzie bardziej atrakcyjny dla innych producentów leków generycznych i zachęci ich do produkcji własnych wersji
[patrz też: medycyna po dyplomie pediatria, ginekolog endokrynolog warszawa, ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci ]
[podobne: tattoo choker allegro, klinika okulistyczna ceglana katowice, owczarek niemiecki allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Wysokie koszty leków generycznych – implikacje dla pacjentów i decydentów ad”

 1. Leonard says:

  Nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia.

 2. Dredd says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: płyn do ust[...]

 3. Mule Skinner says:

  Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

 4. Miłosz says:

  Article marked with the noticed of: stomatolog bielsko[...]

 5. Norbert says:

  nie musisz leżeć cały czas w łóżku chyba że faktycznie źle się czujesz

 6. Samuel says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dentysta Żoliborz[...]

 7. Take Away says:

  byłam u dermatolożki

Powiązane tematy z artykułem: klinika okulistyczna ceglana katowice owczarek niemiecki allegro tattoo choker allegro