FDA, e-papierosy i odpad tytoniu piorącego

W kwietniu 2014 r., Prawie 8 lat po wprowadzeniu e-papierosów na rynek amerykański, FDA (Food and Drug Administration) wydało długo oczekiwane oświadczenie dotyczące zamiaru uregulowania tych urządzeń, uznając je za podlegające regulacji jako produkty tytoniowe .1 Termin e-papieros (którego przepisy nie określają) odnosi się ogólnie do różnych inhalatorów zasilanych bateryjnie, które dostarczają aerozolowany, rafinowany nikotyn w substancji pochłaniającej wilgoć. W 2014 roku Amerykanie wydadzą około 2,2 miliarda dolarów na e-papierosy – liczby przekraczające te dla nikotynowej terapii zastępczej (NRT) i zaczną konkurować z 85 miliardami dolarów rocznej sprzedaży (w tym wszystkie podatki) śmiercionośnego spalanego tytoniu. Popularność e-papierosów wywołała ostrą debatę na temat ich przydatności w redukcji szkód, która przesłoniła kluczową kwestię ustaloną w ciągu ostatnich 20 lat: starannie skonstruowane, czyste urządzenia dostarczające nikotynę do NRT (np. Plastry nikotynowe, gumy do żucia i inhalatory) są bezpieczne i mogą skutecznie hamować rzucanie palenia. Oznaczone międzyseryjne i między producentami zmienność e-papierosów, które wykorzystują różne chemikalia i techniki aerosolizacyjne, które powodują zmienną dostawę nikotyny i zanieczyszczeń, utrudnia wyciągnięcie wniosków na temat bezpieczeństwa lub skuteczności całej klasy urządzeń. Niemniej jednak, opublikowane oceny niektórych produktów sugerują, że e-papierosy mogą być wytwarzane z poziomami zarówno skuteczności jak i bezpieczeństwa podobnymi do produktów NRT, 2 powodując znacznie zmniejszone ryzyko w porównaniu z papierosami.
Centrum Produktów Tytoniowych FDA (CDA) jest zobowiązane do regulowania wyrobów tytoniowych w ramach zdrowia publicznego, które uwzględniają skutki nie tylko dla użytkowników, ale także dla nieużytkowników, zwłaszcza dla ludzi młodych. Wyrażenie uznające CTP dotyczące tego, jak należy regulować e-papierosy, stanowi pierwszą fazę w określaniu, jak wyrafinowane produkty nikotynowe mają być projektowane, wprowadzane do obrotu i sprzedawane poza regulacjami farmaceutycznymi dotyczącymi NRT. Jeżeli e-papierosy (i inne produkty rafinowanej nikotyny) są starannie regulowane, mogą odgrywać tę samą rolę co NRT, ale w prawdziwie narodowej skali populacji. Ich użycie może odstraszać palaczy na zawsze od śmiercionośnych papierosów po czystsze, bezpieczniejsze produkty nikotynowe, oszczędzając niezliczoną ilość życia.
Jak napisano, regulacje CTP w dużej mierze wymagałyby od wytwórców rejestrowania swoich produktów oraz dokładnego ujawniania i etykietowania składników i zabraniałyby sprzedaży młodym ludziom oraz dystrybucji bezpłatnych próbek. Poprzednie orzeczenia prawne zabraniają wprowadzania do obrotu e-papierosów jako urządzeń do zaprzestania palenia, chyba że zostaną one zatwierdzone przez FDA jako produkty farmaceutyczne – drogi i czasochłonny proces, którego żaden producent jeszcze nie podjął. Obecnie brakuje i pilnie potrzebne są standardy produktów dla bezpieczeństwa urządzeń, zawartości nikotyny, dodatków i związków nośnikowych. Opracowane standardy będą określać rolę, jaką e-papierosy odgrywają w krajowym systemie redukcji szkód. Jednakże, aby konkurować z wypalonymi produktami tytoniowymi i je wyprzeć, e-papierosy będą musiały pozostać względnie wygodne, satysfakcjonujące i niedrogie nawet w ramach regulacji.
Aby umożliwić osiągnięcie tych celów, FDA może zrównoważyć potencjał redukcji szkód w stosunku do innych zmiennych, w tym ryzyko i korzyści zarówno obecnych alternatyw, jak i przyszłych wersji e-papierosów.
[hasła pokrewne: pirymetamina, triamcynolon, nzoz szczecin ]
[patrz też: gruźlica prosówkowa, sanmed kwidzyn, dymnica pospolita ]

Tags: , ,

No Responses to “FDA, e-papierosy i odpad tytoniu piorącego”

 1. Jokers Grin says:

  Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

 2. Julia says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dieta[...]

 3. Sky Bully says:

  Najpierw wizyta u lekarza rodzinnego

 4. Nataniel says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: kwas hialuronowy[...]

 5. Katarzyna says:

  przeczytałam jakie ma nietolerancja laktozy objawy

Powiązane tematy z artykułem: dymnica pospolita gruźlica prosówkowa sanmed kwidzyn