Medyczna marihuana, lekarze i prawo stanowe ad

Sąd pierwszej instancji wydał nakaz i orzekł, że postępowanie DEA przeciwko lekarzowi było dopuszczalne tylko wtedy, gdy rząd posiadał istotne dowody na to, że lekarz pomagał i zachęcał do zakupu, uprawy lub posiadania marihuany jako zabronione przez prawo federalne. Pięć lat później, w 2002 r., Dziewiąty Okręgowy Sąd Apelacyjny potwierdził ten nakaz, orzekając, że pierwsza poprawka zakazuje rządowi karania lekarzy na podstawie treści [potencjalnej użyteczności marihuany] komunikacji lekarz-pacjent . Chociaż to orzeczenie ma zastosowanie wyłącznie do stanów na Dziewiątym Obwodzie (Alaska, Arizona, Kalifornia, Hawaje, Idaho, Montana, Nevada, Oregon i Waszyngton), nie ma wątpliwości, że Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podąży za nim dzisiaj, biorąc pod uwagę Pierwsza poprawka ochronna, którą przyjęła dla doradców antyaborcyjnych poza przychodniami aborcyjnymi. Lekarze mogą swobodnie rozmawiać ze swoimi pacjentami na temat potencjalnego ryzyka medycznego i korzyści, jakie może przynieść im marihuana. Z drugiej strony, gdy lekarze wychodzą poza relacje lekarz-pacjent i na arenę handlu narkotykami, ich mowa i działania nie są chronione, a rząd federalny może podjąć przeciwko nim działania. W przypadku najczęściej przywoływanym przez sądy, w sprawie Sądu Najwyższego z 1975 r., USA przeciwko Moore, lekarz wykorzystał swoją rejestrację DEA do sprzedaży recept na metadon bez podjęcia przyjętej praktyki medycznej dotyczącej przejęcia historii pacjenta i wykonania badania fizykalnego. Moore napisał receptę na liczbę tabletek, o którą prosił pacjent, i naliczył więcej za więcej tabletek. Sąd stwierdził, że Moore, w praktyce, działał jako popychacz na dużą skalę, nie jako lekarz .
Wydaje się, że DEA traktuje przynajmniej niektórych lekarzy z Massachusetts, którzy są lekarzami lub członkami zarządu nowych aptek marihuany jako handlarze narkotyków; Wierzę, że robiąc to, posunę się za daleko. O ile lekarz nie chce płacić przez aptekę ze względu na sprzedaż lub objętość, trudno jest stwierdzić, że działanie w charakterze lekarza lub członka zarządu apteki może stanowić handel narkotykami. Przepisy stanu Massachusetts wyraźnie zabraniają lekarzowi certyfikującemu (ten, kto jest upoważniony do ustalania dla określonych kwalifikujących się pacjentów, który, w opinii zawodowej, potencjalne korzyści z medycznego stosowania marihuany prawdopodobnie przeważają nad zagrożeniem zdrowia ), od otrzymania zapłaty lub akceptacji Cokolwiek wartościowego z apteki marihuany (która musi być jednostką not-for-profit). Z drugiej strony lekarze mogą działać bardziej jak przedsiębiorcy niż lekarze w sektorze non-profit. DEA może, na przykład, nawet argumentować (o ile nie jest to jednoznaczne, biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek opieki zdrowotnej), że jakakolwiek działalność gospodarcza, w którą angażuje się lekarz, jest poza praktyką medyczną i może stanowić handel narkotykami.
Lekarze mogą po prostu i rozsądnie chcieć uniknąć wrogiego spotkania z DEA, nawet jeśli są przekonani, że ostatecznie zwyciężą. Najnowsze wytyczne Departamentu Sprawiedliwości dla prokuratorów sugerują ograniczenie opłat kryminalnych do dużych komercyjnych komercyjnie nastawionych przedsiębiorstw i potwierdzają cztery priorytety federalnego egzekwowania: zapobieganie dystrybucji marihuany wśród nieletnich, zapobieganie przychodom z działalności przestępczej, zapobieganie nielegalny handel narkotykami i zapobieganie pod wpływem narkotyków. Jednakże inny prezydent może zmienić lub skorygować tę politykę i nakazać prokuratorowi generalnemu, aby bardziej stanowczo ścigał federalne łamanie marihuany.
Ponieważ federalne prawo antynarkotykowe raczej się nie zmieni w najbliższym czasie, zmiany w prawie stanowym stają się ważniejsze – i sygnalizują, jak sądzę, punkt zwrotny: większość państw wkrótce zezwoli na medyczne zastosowania marihuany
[podobne: edukacja zdrowotna definicja, cennik leczenia zębów, pirymetamina ]
[hasła pokrewne: praca sandomierz olx, fishboard allegro, allegro wedkarstwo ]

Tags: , ,

No Responses to “Medyczna marihuana, lekarze i prawo stanowe ad”

 1. Overrun says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: psycholog w lublinie[...]

 2. Karolina says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 3. Monika says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentysta Kraków[...]

 4. Nela says:

  Oprócz tego bardzo pomocne były rehabilitacje

 5. Airport Hobo says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: łóżka rehabilitacyjne lublin[...]

 6. Alex says:

  Sporo ciekawych informacji

Powiązane tematy z artykułem: allegro wedkarstwo fishboard allegro praca sandomierz olx