Stymulacja głębokiego mózgu – wchodzenie w erę modulacji sieci neuronalnej człowieka ad

Wielu zgłaszało drżenia, które nie reagowały na farmakoterapię. Ponadto coraz częściej zdawano sobie sprawę, że lewodopa nie jest lekiem, a choroba postępuje pomimo cudownych przebudzeń . We wczesnych latach siedemdziesiątych, krótko po wprowadzeniu lewodopy, Mahlon DeLong rozpoczął badania złożonego i zaniedbanego obszaru mózgu. Kiedy DeLong dołączył do laboratorium Edwarda Evartsa w National Institutes of Health, wszystkie dobre rzeczy (takie jak kora ruchowa i móżdżek) zostały przydzielone innym badaczom. Utknął w zwojach podstawy. Niedostatek wiedzy o normalnej anatomii i fizjologii tej części mózgu nie zniechęcił DeLonga, który opublikował doniosły opis wzorców aktywności elektrycznej w neuronach podstawnych zwojów naczelnych i pełny opis reakcji tych neuronów na ruch.
Rycina 1. Rycina 1. DeLongowe pudełkowe modele obwodowego obwodu gangu i ich wykorzystanie w prowadzeniu stymulacji głębokiego mózgu (DBS). Panel A pokazuje grupę obwodów mózgowych zwanych zwojami podstawnymi, które zachowują się w normalnym stanie. Ciemne strzałki wskazują na aktywność hamującą i aktywność zapalającą strzałki. Panel B pokazuje, w jaki sposób obwody zmieniają się w wyniku choroby Parkinsona. Kiedy substancja nigra degeneruje się, fizjologiczna moc zmienia się w całym obwodzie. Istnieją szczególne zmiany w szybkości i strukturze aktywności komórkowej w globusie pallidus internus i substantia nigra reticulata, które prowadzą do zahamowania wzgórza i kory. Grubsze linie oznaczają wzrost aktywności, a cieńsze linie maleją. Mahlon DeLong opracował ten model pudełkowy, rejestrując aktywność elektryczną z różnych regionów mózgu i wykazał, że może poprawić objawy choroby Parkinsona poprzez zmiany w poszczególnych obszarach obwodów elektrycznych. Panel C pokazuje, w jaki sposób obwodowe zwoje obwodowe mogą zostać zmienione przez wstawienie ołowiu DBS do jądra podwzgórzowego. Obszary określone w panelach A i B są zacienione na czerwono. Bodziec elektryczny przekształca fizjologię w modelu pudełkowym, aby przywrócić efekt ze wzgórza do kory mózgowej, zbliżony do normalnych zwojów podstawy.
DeLong wraz z Garrettem Alexandrem i Peterem Strickiem otworzyli badania nad zwojami podstawnymi i chorobą Parkinsona w 1986 r., Kiedy wprowadzili hipotezę obwodu segregacji – ideę, że zwoje podstawy i powiązane obszary kory i wzgórza mogły być podzielone na odrębne terytoria, z mało funkcjonalne lub anatomiczne cross-talk.1 Ta obserwacja zaszczepiła nowe zrozumienie ludzkich sieci neuronowych, torując drogę do modulacji elektrycznej. Wyjaśniono również, że wiele objawów chorób neurologicznych i neuropsychiatrycznych może być związanych z dysfunkcją w określonych obwodach mózgu kory mózgowo-rdzeniowej. DeLong, Hagai Bergman i Thomas Wichmann testowali tę hipotezę, niszcząc jądro podwzgórza w prymitywnym modelu choroby Parkinsona, i wykazali poprawę w objawach choroby.2 Wkrótce potem wprowadzono elektryczność jako modulacyjne podejście do obwodów mózgu w mózgu. Choroba Parkinsona (patrz Figura 1). Francuski neurochirurg, Alim-Louis Benabid, odważyłby się odłożyć drut, który mógłby zapewnić ciągły prąd elektryczny wewnątrz ludzkiego mózgu.
W 1987 roku Benabid działał na starszego mężczyznę, który miał drżenie
[podobne: nzoz kraków, medycyna estetyczna w Warszawie, ginekolog endokrynolog warszawa ]
[patrz też: praca sandomierz olx, fishboard allegro, allegro wedkarstwo ]

Tags: , ,

No Responses to “Stymulacja głębokiego mózgu – wchodzenie w erę modulacji sieci neuronalnej człowieka ad”

 1. Lena says:

  [..] Odniesienie w tekscie do pokrowce antyroztoczowe barierowe[...]

 2. Sugar Man says:

  Polecam serdecznie wszystkim lekarzom, zwłaszcza klinicystom

 3. Nickname Master says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Kolonoskopia w znieczuleniu[...]

 4. Mud Pie Man says:

  wszystkie choroby wykrylam sama chodząc po prywatnych specjalistach

 5. Natalia says:

  Article marked with the noticed of: komora laminarna[...]

 6. Klaudia says:

  Do tego non stop zimne ręce

Powiązane tematy z artykułem: allegro wedkarstwo fishboard allegro praca sandomierz olx