Wysokie koszty leków generycznych – implikacje dla pacjentów i decydentów

Powszechnie wiadomo, że nowe markowych leków są często drogie, ale amerykańska opieka zdrowotna jest również świadkiem mniej znane, ale rosnące i pozornie paradoksalne zjawisko: niektóre starsze leki, z których wiele ma charakter ogólny i nie są chronione patentami lub wyłączności na rynku, są teraz również wyjątkowo drogie. Weźmy przykład albendazolu, leku przeciwpasożytniczego o szerokim spektrum działania. Albendazol został po raz pierwszy wprowadzony na rynek przez korporacyjnego poprzednika GlaxoSmithKline (GSK) poza Stanami Zjednoczonymi w 1982 r. I został zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) w 1996 r. Jego patenty już dawno minęły, ale żaden producent nigdy nie ubiegał się o zgodę FDA na wersja ogólna. Jednym z powodów może być to, że pierwotne wskazania do pasożytów leko – jelitowych, neurocysterkoza i choroba hydatidów występują stosunkowo rzadko w Stanach Zjednoczonych i zwykle tylko w upośledzonych populacjach, takich jak imigranci i uchodźcy. Pod koniec 2010 r. Wymieniona średnia cena hurtowa (AWP) albendazolu wynosiła 5,92 USD za typową dawkę dobową w Stanach Zjednoczonych i poniżej USD za typową dawkę dzienną za granicą. Wydatki na leki i receptę na Albendazol i Mebendazol, 2008-2013. W październiku 2010 r. GlaxoSmithKline sprzedał amerykańskie prawa marketingowe dla albendazolu firmie Amedra Pharmaceuticals. W październiku 2011 r. Teva Pharmaceuticals zaprzestała produkcji mebendazolu. Dane pochodzą z centrów usług Medicare i Medicaid.
Do 2013 r. Wymienione AWP dla albendazolu wzrosły do 119,58 USD za typową dawkę dzienną.1 Stwierdziliśmy, że w niektórych aptekach w stanie Minnesota nieubezpieczony pacjent wymagający 6 miesięcy leczenia musiałby ponieść koszty rzędu dziesiątek tysięcy dolarów.1 Chociaż AWP może nie odzwierciedlać rzeczywistego kosztu produktu, dane Medicaid pokazują, że wydatki na albendazol wzrosły z mniej niż 100 000 USD rocznie w 2008 roku, kiedy średni koszt wyniósł 36,10 USD na receptę, do ponad 7,5 miliona USD w 2013 roku, kiedy średni koszt był 241,30 USD na receptę (patrz wykres).
Historia albendazolu nie jest wyjątkowa. Według pliku cenowego National Average Drug Accquisition Cost, cena kaptoprilu (12,5 mg), który jest stosowany w leczeniu nadciśnienia i niewydolności serca, wzrosła o ponad 2800% w okresie od listopada 2012 r. Do listopada 2013 r., Z 1,4 centa do 39,9 centa na pigułkę . Podobnie, cena clomipraminy (25 mg), tricyklicznego antydepresanta o długotrwałym stosowaniu, stosowana również w zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych, wzrosła z 22 centów do 8,32 USD na pigułkę, a cena hlikoliny doksycykliny (100 mg), antybiotyku o szerokim spektrum działania to już od 1967 roku, wzrosło z 6,3 centa do 3,36 USD za tabletkę
Jednak wiele z tych leków pozostaje kluczowymi narzędziami terapeutycznymi. Liczba recept na albendazol wzrosła dramatycznie, po części dlatego, że lek był coraz częściej stosowany w leczeniu zakażeń pasożytniczych u uchodźców. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecają domniemane traktowanie uchodźców przybywających do Stanów Zjednoczonych, jeśli nie byli wcześniej leczeni. Ponieważ ludzie, którzy potrzebują albendazolu, są zasadniczo w gorszej sytuacji, koszty wynikające ze zwiększonego popytu i związanych z tym podwyżek cen są w dużej mierze ponoszone przez samych pacjentów za pośrednictwem znacznych płatności z kieszeni lub przez podatników za pośrednictwem publicznych ubezpieczycieli, takich jak Medicaid i Refugee Medical Assistance program.
Liczne czynniki mogą spowodować wzrost cen leków niechronionych patentem, w tym niedoborów leków, zakłóceń w dostawach i konsolidacji w przemyśle leków generycznych.3 Czynniki te ogólnie prowadzą do zmniejszenia konkurencji na rynku
[patrz też: levitra bez recepty, ginekolog endokrynolog warszawa, nzoz szczecin ]
[hasła pokrewne: praca sandomierz olx, fishboard allegro, allegro wedkarstwo ]

Tags: , ,

No Responses to “Wysokie koszty leków generycznych – implikacje dla pacjentów i decydentów”

 1. Hyper says:

  Zawiera wsobie nie tylko wapń ale także witamine d

 2. Kacper says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psycholog lublin[...]

 3. Pinball Wizard says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

 4. Gabriela says:

  Article marked with the noticed of: medycyna estetyczna warszawa[...]

 5. Zofia says:

  Każdy zastrzyk może uszkodzić nerw na przykład

Powiązane tematy z artykułem: allegro wedkarstwo fishboard allegro praca sandomierz olx